I Turniej Strzelecki Regionu IPA Sochaczew

W dniu 25 kwietnia 2013r w gościnnych progach strzelnicy CEL w Paprotni odbył y się I Turniej Strzelecki Regionu IPA Sochaczew. W zawodach wzięło udział 13 osób – członków naszego Regionu. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał instruktor Zasłużony Członek IPA Jacek Pliszka.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach:

1. Strzelanie statyczne z odległości 25 metrów z broni centralnego zapłonu 10 strzałów (2 próbne i 8 ocenianych)

2. Strzelanie dynamiczne z dwóch odległości 10 i 15 metrów po 5 strzałów do każdej tarczy w czasie 40 sekund ze zmianą magazynka.

W obydwu przypadkach strzelanie odbywało się z postawy stojącej z wolnej ręki lub oburącz.

Obydwie konkurencje zostały przeprowadzone bez żadnych przeszkód w czasie około 1,5 godziny. Po obliczeniu wyników przewodniczący kol. Juliusz Dworakowski ogłosił, iż tegorocznym zwycięzcą został kol. Wojciech Eim, II miejsce zajął kol. Paweł Dubielecki, zaś zaszczytne trzecie kol. Andrzej Brojek. Obecny na miejscu członek IPA Region Sochaczew pan Komendant Powiatowy Policji insp. Janusz Patury wręczył zwycięzcom puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew – Piotra Osieckiego. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Tekst: Renata Majewska

Zdjęcia: Adrian Wlazło