Region IPA Siedlce

 

Z posiadanych dokumentów wynika, że Grupa Wojewódzka w Siedlcach powstała w 1992r. i liczyła wówczas 21 członków, ale dopiero od 1995r. można znaleźć więcej informacji o jej działalności. Do 2001 r. najpierw Grupie Wojewódzkiej w Siedlcach, a potem Siedleckiej Regionalnej Grupie IPA przewodniczył Bolesław Zdanowicz. Następnie Przewodniczącym Regionu został Robert Arciszewski, po nim w 2006r. przejął tą funkcję Andrzej Sprycha.W 2008r. Przewodniczącym został Marek Sienkiewicz, który pełni tą funkcję do dzisiaj.

W latach 1995-1999 członkowie GW współpracowali z organizacją Global Voluntiers, organizując przez 3 lata kursy języka angielskiego dla policjantów. Kursy prowadzili w ramach wolontariatu m. in. emerytowani policjanci z USA, którzy na spotkaniach opowiadali o pracy policji amerykańskiej. Dwaj członkowie grupy Tadeusz Poczek i Jan Jurzyk przebywali na szkoleniach w zamku Gimborn w Niemczech. Natomiast w 1996r. Przewodniczący GW Bolesław Zdanowicz uczestniczył w seminarium polsko-niemieckim w Kazimierzu Dolnym. Region zorganizował także spotkania z funkcjonariuszem FBI z Kalifornii w USA i policjantem-pilotem z Sant Paul w stanie Minnesota w USA.GW Siedlce współpracowała w tym czasie z Domem Pracy Twórczej w Chlewiskach, co przyczyniło się do zrealizowania kursów językowych. Ponadto organizowano zawody strzeleckie, ogniska integracyjne.

W czasie zmian administracyjnych w kraju w czerwcu 1999r. postanowiono utworzyć Siedlecką Regionalną Grupę IPA dla powiatów Siedlce, Garwolin, Sokołów Podlaski, Mińsk Mazowiecki, Węgrów, Łosice i Wołomin, która działała do 2001r. Jej przewodniczącym pozostał Bolesław Zdanowicz do wyboru Przewodniczącego Regionu IPA Siedlce Roberta Arciszewskiego.W tym czasie członkowie IPA zorganizowali wyjazdy zagraniczne do Albergu w Szwecji i do Relingen w Niemczech.

Od 2003r. Region ściśle współpracuje z Nadleśnictwem i Kołem Łowieckim Podlasie, które udostępnia leśniczówkę Bale na spotkania i imprezy integracyjne członków regionu, ich rodzin i sympatyków (ogniska, kuligi). Członkowie Regionu brali udział w imprezach krajoznawczych organizowanych przez inne regiony, m. in. rajdzie pieszym „Jarem Brynicy” w Lidzbarku Welskim, czy Pieszym Krossie Imielińskim w Mysłowicach w 2003r. Systematycznie uczestniczą w spotkaniach hubertowskich zaprzyjaźnionego koła myśliwskiego. W latach 2009-2010 organizowali imprezy integracyjne w „Dworku Mościbrody”, Wyględówce, Bużyskach (otwarcie sezonu wędkarskiego). Ponadto odbyły się rodzinne wyjazdy do aquaparku, juraparku, a w 2010r. wyjazd turystyczny na Mazury do ośrodka „Królewska Sosna” w Borowskim Lesie.

Należy nadmienić, że za działalność na rzecz IPA Sekcja Polska IPA przyznała członkowi Regionu Andrzejowi Dziewulskiemu Medal im. A. Troopa. W działalności regionu pomagało też kilku sympatyków, których uhonorowano tytułami „Zasłużony dla IPA Sekcja Polska”. Najdłużej tytuł ten należy do Krzysztofa Zowczaka.

  • Spotkanie_w_leśniczówce_Bale_w_marcu_2012r
  • Zebranie_MGW_wręczano_medale_A._Troopa_17.10.2008

Copyright 2019 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon